Інформація до розрахунку тарифу на послугу з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій по  будинкам м. Запоріжжя, в яких з 01.09.2016р. виконавцем даної послуги є комунальне підприємство  «Наше місто»

  0
  3821

  Шановні власники (наймачі) житлових та нежитлових приміщень, орендарі!

   

  Відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про житлово-комунальні послуги», наказу Державного комітету України з питань комунального господарства від 25.04.2005 № 60 «Про затвердження Порядку визначення виконавця житлово-комунальних послуг у житловому фонді», та з метою посилення відповідальності виконавців і споживачів цих послуг виконавчий комітет Запорізької міської ради  з 01.09.2016 р. визначив комунальне підприємство «Наше місто» Запорізької міської ради виконавцем житлово-комунальних послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

  Починаючи з 01.11.2017р., комунальне підприємство «Наше місто» обслуговує лише ті будинки по яким не призначено управителя  багатоквартирних будинків, станом на 01.01.2018р. це 238 будинків (49 гуртожитків та 189 будинків ОСББ).

  Комунальне підприємство «Наше місто» здійснило розрахунок економічно обгрунтованих тарифів на послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, що забезпечить вчасне та відповідної якості надання житлово-комунальних послуг згідно до норм та стандартів визначених чинним законодавством.

  Власники житлових та нежитлових приміщень проінформовані щодо наміру комунального підприємства «Наше місто» переглянути тарифи на послугу з утримання будинків і споруд та  прибудинкових територій відповідно до вимог Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлового – комунального господарства України від 30.07.2012 р. №390 «Про затвердження Порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад», а саме шляхом:

  – розміщення 25.01.2018 р. на офіційному веб-сайті Запорізької міської ради (http://zp.gov.ua/);

  – друку в засобі масової інформації Запорізької міської ради –  газеті „Запорозька Січ” від 27.01.2018 р № 18(6472);

  Протягом 14 календарних днів, починаючи з 29.01.2018 р., (по 11.02.2018 р. включно), комунальне підприємство «Наше місто» буде приймати зауваження та пропозиції від споживачів, щодо загального розміру тарифів, переліку послуг та періодичності їх  надання.

  Мешканцям надана можливість, за їх бажанням (в разі наявності письмової заяви, оформленої згідно вимог Закону України «Про звернення громадян», підписаною більшою половиною мешканців та власників нежитлових приміщень, або представника мешканців будинку) відмовитися від окремих послуг або переглянути їх періодичність.

  Окрім того, комунальне підприємство «Наше місто» отримало зауваження від департаменту житлово-комунального господарства, щодо врахування до проектного тарифу його складових, а саме: прибирання сходових клітин, прибирання підвалу, технічних поверхів та покрівлі, дератизація та дезінсекція.

  Отримані зауваження опрацьовані та враховані до скорегованих тарифів на послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, що пропонуються для подальшого затвердження.

  24.01.2018 р. проект скорегованих тарифів направлено до Департаменту з управління житлово-комунальним господарством Запорізької міської ради для підготовки відповідного рішення.

  До складу послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, мінімально необхідних для забезпечення санітарно-гігієнічних вимог проживання та перебування в приміщеннях, забезпечення технічних вимог до експлуатації будинку, підтримання несучої спроможності конструкцій та експлуатаційних характеристик внутрішньо будинкових мереж і систем входять: прибирання прибудинкової території; прибирання сходових клітин, прибирання підвалу, технічних поверхів та покрівель,  технічне обслуговування ліфтів; технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем: гарячого, холодного  водопостачання, водовідведення, теплопостачання            та зливної каналізації; обслуговування димових та вентиляційних каналів; технічне обслуговування та поточний ремонт мереж електропостачання та електрообладнання, систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутришньобудинкових інженерних систем (у разі їх наявності); поточний ремонт конструктивних елементів, внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, теплопостачання  та зливової каналізації і технічних пристроїв будинків; освітлення місць загального користування і підвалів та підкачування води; енергопостачання ліфтів; дератизація та дезинсекція.

  Вартість надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій визначено на основі економічно обґрунтованих планових (нормативних) витрат окремо за кожним будинком залежно від запланованих кількісних показників послуг, що повинні надаватися в будинку для забезпечення санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків з урахуванням Переліку послуг, що визначений постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 року № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги»; вимог наказів Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 10.08.2004 № 150 «Про затвердження Примірного переліку послуг з утримання будинків  і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд» та від 17.05.2005 №76 «Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій»; Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства від 25.12.2013 №603 «Про затвердження Норм часу та матеріально-технічних ресурсів, норм обслуговування для робітників при утриманні будинків, споруд і прибудинкових територій» (із змінами, внесеними Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 16 від 16.02.2015).

  Приведення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій до економічно обґрунтованого рівня, що покриває витрати підприємства – є необхідним кроком для забезпечення надання послуг належної якості.

  Затвердження економічно обґрунтованих тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій створить належні умови для:

  –    дотримання вимог чинного законодавства;

  –    покращення якості послуг та забезпечення належного контролю за їх якістю;

  –    контролю за санітарно-гігієнічним, технічним станом будинків та прибудинкової території;

  –    своєчасності ліквідації аварійних ситуацій;

  –    проведення робіт поточного ремонту;

  –    зменшення кількості скарг споживачів;

  –    беззбиткової діяльності підприємства.

  Розраховані тарифи передбачають розподілення функції замовника та виконавця послуг з утримання будинку і споруд та прибудинкових територій, шляхом здійснення технічного контролю за станом житлового фонду та інженерного обладнання комунальним підприємством «Наше місто» та укладення договорів з відповідними підрядними організаціями на надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

  Як наслідок, вартість вище зазначених робіт розраховано  на умовах виконання даних робіт субпідрядним способом.

  Додатково, при розрахунку тарифу було використано:

  1. Мінімальний прожитковий мінімум у розмірі 1762грн., який згідно Закону України про  Державний бюджет України на 2018 рік діє з 01 січня поточного року.
  2. Єдиний внесок на заробітну плату –  22%, що визначено Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (із змінами та доповненнями).
  3. Накладні витрати: 24,44 % до обсягу прямих витрат.
  4. Вартість послуги «Поточний ремонт конструктивних елементів, внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, теплопостачання та зливової каналізації» розрахована виходячи з кошторисної вартості кожного виду робіт, виконаного відповідно державних будівельних норм та правил.

  Формування складу робіт виконано згідно Примірного переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 10 серпня 2004 року N 150 та Правилами утримання житлових будинків та прибудинкових територій, затвердженими наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17 травня 2005 року N 76.

  Обсяги робіт підтверджені титульним списком поточного ремонту на 2018 рік.

  1. Витрати на освітлення місць загального користування розраховано згідно середньомісячного фактичного споживання електроенергії на освітлення  місць загального користування кожного будинку окремо та тарифу за 1  кВт/год. електроенергії визначеного постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 26.02.2015 № 220«Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню» – 1,68 грн. з ПДВ;
  2. Витрати на електроенергію ліфтів розрахована згідно середньомісячного фактичного споживання електроенергії на роботу ліфтів кожного будинку обладнаного ліфтом окремо та тарифу за 1 кВт /год. електроенергії визначеного постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 26.02.2015 № 220«Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню» – 1,68 грн. з ПДВ.

  Перелік послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, мінімально необхідний для забезпечення санітарно – гігієнічних вимог проживання, перебування в приміщеннях та забезпечення технічних вимог до експлуатації будинку (додаток № 1)

  Порядок та періодичність надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій будинків м. Запоріжжя, виконавцем яких є комунальне підприємство «Наше місто» (додаток № 2)

  Тарифи на послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для власників (наймачів) житлового фонду та власників (орендарів) нежитлових приміщень в будинках (гуртожитках) м. Запоріжжя, виконавцем якої є комунальне підприємство «Наше місто» Запорізької міської ради (додаток № 3)

  Адміністрація комунального підприємства «Наше місто» ЗМР

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ