Маю надію, що нові управителі житловим фондом міста Запоріжжя примножать здобутки КП «Наше місто» – Олександр Ніколаєнко

  0
  2282

  З 1 листопада 2017 року повноправними та повноцінними управителями житлового фонду стануть керуючі компанії – переможниці нещодавно проведеного конкурсу на управління багатоквартирними будинками міста Запоріжжя. Щоправда, всі вони розпочинають свою виробничо-господарську діяльність щодо надання житлово-комунальних послуг не з чистого аркуша паперу, а на основі конкретних, а не віртуальних результатів виробничої діяльності КП «Наше місто» ЗМР.

  Відтак варто пригадати, з чого все починалось.

  Отже, одним із перших важливих кроків, який здійснило комунальне підприємство, стало запровадження розподілу функцій між Замовником (КП «Наше місто») і Виконавцем послуг, які раніше здійснювались виключно єдиним монополістом! З метою поліпшення якості послуг до співпраці були запрошені профільні підрядні організації ( комунальні та комерційні підприємства), які на основі договірних відносин виконували різні види робіт з технічного обслуговування, утримання та поточного ремонту житлового фонду.

  А передувало цьому виконання колосальної за обсягом праці – формування економічно обґрунтованих, а головне – фінансово необтяжливих для запоріжців тарифів на утримання та обслуговування кожного будинку! Під час розрахунків враховувалась уся наявна інформація щодо технічного стану будівлі та внутрішніх інженерних мереж окремо взятого багатоквартирного житлового будинку, а також ринкова вартість енергоносіїв та мінімальна заробітна плата у 2016 році (на рівні 1478 гривень).

  До складу послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, мінімально необхідних для забезпечення санітарно-гігієнічних вимог проживання та перебування, виконавчим комітетом було вирішено включити не 26 рекомендованих Постановою Кабміну №869 послуг, а лише 9. Адже раніше населення сплачувало за значну кількість послуг, які надавались неякісно, або не надавались взагалі. До переліку послуг, які зафіксовані у тарифі, не увійшли витрати на утримання аварійної служби, дератизація та дезінсекція, які фінансуються за рахунок бюджетних коштів.

  Відтак влітку 2016 року було зафіксовано середню величину затвердженого тарифу на послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій – 2,78 грн. на 1 кв. м. з урахуванням ПДВ. Варто наголосити, що затверджені торік тарифи не змінювались навіть попри стрімке зростання вартості енергоносіїв (електричної енергії) та підняття рівня мінімальної зарплати до 3200 гривень!

  Одним із серйозних випробувань на міцність і спроможність оперативно реагувати на виклики став опалювальний сезон 2016-2017 років. Тоді увесь персонал КП «Наше місто» разом з підрядними організаціями, за відсутності Аварійної служби, працювали цілодобово у авральному режимі. Усі зусилля були спрямовані на ліквідацію численних аварійних ситуацій.

  Окремо слід підкреслити, що протягом 2016-2017 років одними з головних напрямів роботи КП «Нашого міста» стало виконання ремонту конструктивних елементів та внутрішніх інженерних мереж житлового фонду. На основі комплексного огляду будинків, проведеного восени 2016 року, було сформовано титульний список поточних ремонтів житлових будинків на 2016-2017 роки.

  Наприклад, протягом 2017 року вдалося нарешті розв’язати багаторічну (понад 20 років) проблему жителів «Військового містечка» Шевченківського району, які сплачували шалені суми за спожиту електроенергію. Завдяки встановленим лічильникам та досягнутим домовленостям й тісній взаємодії з ПАТ «Запоріжжяобленерго» нарахування для жителів зменшилися у кілька разів. І таких прикладів можна наводи безліч.

  Загалом же за період з вересня 2016 до жовтня 2017 року виконано робіт з поточного ремонту житлового фонду Запоріжжя на суму 37 668,27 тисяч гривень.

  Зокрема, були полагоджені покрівлі над 924 квартирами загальною площею 41571,07 кв. м., здійснено ремонт швів стінових панелей загальною довжиною 60719,7 м. п., замінено 88 каналізаційних випусків та 7215 штук запірної арматури. Крім того здійснено заміну 6832,95 м. п. трубопроводів холодного водопостачання та 4093,34 м. п. трубопроводів гарячого водопостачання, а також 15344,05 м. п. трубопроводів каналізації та 2330,95 м. п. трубопроводів опалення. У рамках проведення антивандальних заходів за кошти міського бюджету встановлено 824 металеві двері.

  Навесні  2017 року основні зусилля персоналу КП «Наше місто» були спрямовані на своєчасне та якісне проведення комплексного огляду житлових будинків. Насамперед виявлялись найбільш гострі проблеми, що потребують невідкладного вирішення. Результати проведення весняного огляду – це основа для формування титульних списків капітальних ремонтів будинків на 2018 рік, а також позапланових капремонтів житлових будинків, організацією проведення яких займається Департамент з управління житлово-комунальним господарством Запорізької міської ради.

  На відміну від весняного огляду 2016 року, цьогорічний весняний огляд також дав можливість завчасно виявити та ліквідувати проблеми задовго до початку нового опалювального сезону 2017-2018 років.

  – Протягом відносно невеликого терміну функціонування (трохи більше року) комунальне підприємство «Наше місто» прагнуло удосконалити та спростити алгоритм надання житлово-комунальних послуг, зробити його максимально прозорим і зрозумілим для населення. Вперше протягом останніх десятиліть нам вдалося охопити поточними ремонтами значну кількість житлових будинків Запоріжжя. Крім того ми оперативно реагували на скарги та прохання громадян, які багато років потерпали від побутових незручностей через тривалу занедбаність житлового фонду. Зрозуміло, що чимало проблем через ряд об’єктивних та суб’єктивних причин нам не вдалося вирішити раз і назавжди. Вони потребують залучення значних фінансових і технічних ресурсів, оскільки мають капітальний характер. Саме тому я маю надію що нові управителі житловим фондом Запоріжжя примножать здобутки КП «Наше місто», яке у подальшому готове підставити плече та поділитися досвідом роботи з управління та утримання житлового фонду Запоріжжя, – наголосив генеральний директор КП «Наше місто» Олександр Ніколаєнко.

  Слід зазначити, що КП «Наше місто» і надалі надаватиме послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій – це понад 200 багатоквартирних будинків, де створені ОСББ, а також 52 гуртожитки, у яких мешкає понад 8500 запоріжців.

  До речі, нещодавно завершено повну інвентаризацію житлового фонду гуртожитків, які заплановано капітально відремонтувати протягом кількох наступних років. До кінця 2017 року капітально відремонтують 3 гуртожитки. Зараз формуються пропозиції щодо включення до титульного списку на проведення капремонтів ще кількох занедбаних гуртожитків, які не ремонтувалися впродовж десятиліть.

  Нині у активній фазі знаходиться й процес комплексної інвентаризації нежитлових приміщень комунальної власності, який також у Запоріжжі не проводився десятиліттями. Отже невдовзі буде сформовано перелік даних щодо наявних нежитлових приміщень, які мають бути ефективно використані у інтересах запорізької громади.

   

  Довідково:

  Станом на 20.10.2017 року у господарському віданні комунального підприємства «Наше місто», знаходиться 3 529 будинків (станом на 01.09.2016 року – 3859 будинків). Будинки мають різну поверховість, а період їх зведення коливається з 1902 до 2004 року.

  Середньомісячне нарахування населенню  за послуги з утримання будинків (вересень 2016 – жовтень 2017року з урахуванням перерахунків) становить 18 542 419,0 грн. Рівень сплати населення за послуги з утримання будинків за період з вересня 2016 до квітня 2017 року становить 88%.

   

   

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ