Запорізька міськрада підтримала проекти рішень, ініційованих генеральним директором КП «Наше місто», депутатом міської ради Олександром Ніколаєнко

  0
  1606

  На останній сесії Запорізької міської ради, яка відбулась 29 березня, депутати ухвалили два звернення до Кабінету міністрів України та НКРЕКП, а також до депутатів Верховної Ради України, розробником проектів яких є депутат міської ради Олександр Ніколаєнко.

  Підготовка звернень стала логічним продовженням системної роботи міської влади щодо відстоювання інтересів запоріжців у стосунках з газовим монополістом. Нагадаємо, днями Олександр Ніколаєнко за дорученням Запорізького міського голови Володимира Буряка брав участь у спеціальній нараді, яку провів віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон. За її результатами вдалося вирішити лише ряд проблемних питань щодо встановлення приладів обліку газу для населення у Запоріжжі. Однак більшість з них потребує вирішення передусім на законодавчому рівні.

  – Підтримуючи інтереси переважної більшості жителів Запоріжжя, котрі вкрай стурбовані ситуацією, яка склалася зі встановленням комерційного обліку природного газу для потреб населення, ми – депутати Запорізької міської ради висловили не тільки занепокоєння організацією процесу виконання окремих положень Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», а й запропонували центральним органам влади конкретні шляхи виходу зі складної ситуації, – наголосив Олександр Ніколаєнко.

  На думку депутата міської ради, мінімізувати стан соціальної напруженості серед громадян України та уникнути подальших зловживань з боку газорозподільних організації є можливим лише на законодавчому рівні.

  Саме тому у прийнятих зверненнях Запорізької міської ради йдеться про необхідність виділення субвенції Державного бюджету на встановлення індивідуальних (по квартирних) лічильників природного газу. Також Запорізька міськрада наполягає на внесенні змін до чинного законодавства України з питань реалізації Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», ряду інших підзаконних актів, котрі регламентують процес встановлення комерційного обліку природного газу для потреб населення у квартирах та приватних будинках, в яких природний газ використовується тільки для приготування їжі.

  Відтак Запорізька міськрада запропонувала внести зміни до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» в частині продовження граничних строків встановлення лічильників газу для населення, що використовує газ тільки для приготування їжі – до 01 січня 2021 року.

  Крім того запорізькі депутати прагнуть зобов’язати КМУ протягом трьох місяців розробити та впровадити інвестиційну програму з фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення.

  Також запропоновано внести ряд змін до «Тимчасового положення про порядок проведення розрахунків за надання населенню послуг з газопостачання в умовах використання загально будинкового вузлу обліку», зокрема, передбачити обов’язкове погодження балансоутримувачем (управителем) встановлення в багатоквартирному будинку (гуртожитку) загальнобудинкового вузла обліку природного газу.

  – До моменту встановлення по квартирного обліку спожитого газу, нарахування за спожитий енергоносій здійснювати на кількість осіб, які фактично мешкають у приміщенні на підставі актів, складених газорозподільною організацією, – додав Олександр Ніколаєнко.

  Крім того Запорізька міськрада запропонувала скасувати одноособове право оператора ГРМ приймати рішення про встановлення в багатоквартирному будинку (гуртожитку) загальнобудинкового вузла обліку природного газу.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ